Idi do glavnog sadržaja
+ 385 52 492 052 Email podrška info@plus.hr

Linux Sistem Administrator (m/ž)

Plus Hosting

Plus Hosting je vodeći hrvatski pružatelj web hostinga i povezanih usluga, kao što su registracije domena, najam dedicated i VPS servera, kolokacije, SSL certifikata te cloud usluga.

Plus Hosting je osnovan početkom 2001. godine, a danas drži vodeće mjesto Internet presence pružatelja usluga u regiji. Naši klijenti su neke od najvećih domaćih kompanija, uz brojne male i srednje poduzetnike, internet profesionalce i entuzijaste.

Plus Hosting je dio Dominion Hosting Holding (DHH) međunarodne grupacije. DHH broji preko 90 tisuća korisnika s preko 200 tisuća domena, a prisutan je na četiri tržišta: Italiji, Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji. Uloga Plus Hostinga u grupaciji je pružanje stabilne infrastrukturne platforme za sve članice.

Uz osnovno poslovanje Plus Hosting se uspješno plasira kao integrator e-commerce i media poslovnih rješenja za srednje i velike poslovne subjekte, kako na stranom tako i na domaćem tržištu.

Opis posla

Plus Hosting je u potrazi za iskusnom osobom (m/ž) s najmanje 2 godine iskustva u administriranju IT sustava. Dodatni bonus su osobe sa iskustvom u administriranju web hosting poslužitelja.

Traži se osoba koja je:

  • Fokusirana na detalje
  • Sa pedantnim i preciznim pristupom implementacije tehnoloških rješenja
  • Strastvena u stvaranju optimiziranih, pouzdanih i dostupnih sustava
  • Izvrsna u rješavanju velikih, kompliciranih i zahtjevnih tehnoloških problema
  • U stalnoj potrazi za novim znanjima i stručnim usavršavanjem

Osnovni zadaci Sistem Administratora (m/ž)

  • Održavanje i administracija Apache, nginx, Haproxy web servisa
  • Održavanje i administracija MySQL, PostgreSQL, MongoDB baza podatka
  • Održavanje i administracija Memcached, Redis servisa
  • Održavanje i administracija linux mreža i firewalla
  • Održavanje i razvoj configuration management rješenja: Puppet, mcollective
  • Dizajniranje i podešavanje jednostavnih i kompleksnih clustered okruženja
  • Dijagnostika i rješavanje tehničkih problema
  • Pružanje internog supporta korisničkoj podršci
  • Održavanje i implementacija sigurnosnih standarda

Uvjeti

Minimalni uvjeti za prijavu:

  • Imate najmanje dvije godine radnog iskustva kao Linux administrator
  • Napredno znanje o radu i konfiguracji web based servisa
  • Smatrate da ste sposobni samostalno obavljati osnovne zadatke sistem administratora
  • Srednje do napredno znanje programskih jezika Python ili Ruby
  • Vozačka dozvola B kategorije
  • Aktivno znanje hrvatskog i engleskog jezika u govoru i pismu
  • Mogućnost sudjelovanja u on-call rotacijama
  • Vrlo dobre time management i organizacijske vještine

Prednosti koje ćemo uzimati u obzir:

  • Razumjevanje mrežnih tehnologija (vlan, routing, switching...)
  • Poznavanje ostalih programskih jezika (php, java, c, perl ...)
  • Poznavanje administracije Windows servera
  • Doprinos open-source community-u
  • Razne certifikacije
  • Iskustvo u optimizacijama serverskih performansi pod opterećenjem
  • Preporuke

Što nudimo

Uvjeti koje vam nudimo:

  • Rad u dinamičnom i stimulativnom radnom okruženju
  • Rad sa mogućnošću usavršavanja i napredovanja
  • Rad sa novim tehnologijama i zanimljivim projektima
  • Ugodnu radnu atmosferu
  • Godišnji bonus
  • Stimulativna primanja u skladu sa standardom industrije
  • Stalni radni odnos, Studentski ugovor

Lokacija zaposlenja: Pula/Zagreb

Ako sebe vidite kao pravu osobu za ovaj posao, jedino što Vam preostaje je da se prijavite na ovaj natječaj tako što će te nam dostaviti svoj životopis i zamolbu na posao@plus.hr.